אז למה בידן

אין וויכוח על כך שלשמירה על היגיינה אישית ישנם יתרונות רבים.
מעבר למובן מאיליו, שהרי התחושה הסובייקטיבית נעימה הרבה יותר כאשר אנו שומרים על היגיינה ברמה גבוהה, באמצעות שמירה על ניקיון יסודי ניתן להימנע ממגוון נרחב של מחלות זיהומיות, דלקתיות ואחרות, אשר נגרמות, בין היתר, מהצטברות חיידקים בהיעדר היגיינה אישית מספקת.
אנו חיים בעידן בו רובנו מקפידים על רחצה יומיומית, ומודעים היטב ליתרונות ההיגיינה האישית, ועדיין,
במיוחד באקלים הישראלי החם והלח או דווקא בחורף, כשקר ואנו ממעטים להתקלח או סתם "מתעצלים", האיזורים הרגישים בגופנו לא זוכים תמיד לטיפול המיטבי.
מחקרים מעידים כי שטיפה וייבוש על בסיס יומיומי מונעים מחלות אשר נגרמות מהצטברות חיידקים באזורים הרגישים, ולראייה, בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם המשתמשים במוצרי בידה על בסיס יומיומי – רמת התחלואה באזורים אלה כמעט אפסית!
(ביפן, הידועה באובססיה לניקיון והיגיינה בכל תחומי החיים, למעלה מ-85% מבתי האב משתמשים במוצר דומה, ובאיטליה מותקן בידה כמעט ב-100% מבתי האב. ככלל, האירופאים ידועים בחיבתם לשטיפה ההיגיינית היומיומית).

אז למה בידן?

  • הופך בקלות כל אסלה לבידה מולטי פונקציונלי, איכותי ומפנק.
  • מעניק ניקיון יסודי בלחיצת כפתור.
  • מוצר "כחול-לבן" המשווק בארץ ובעולם כבר למעלה מ-30 שנים עם עשרות אלפי לקוחות מרוצים.
  • יעיל, זמין וחסכוני למגוון סוגי אסלות וחדרי השירותים.
  • פתרון בלעדי, בטיחותי וזמין גם לנכים, בעלי מוגבלויות ולבני הגיל השלישי.
  • טיפול, מניעה והקלה על מגוון בעיות רפואיות כדוגמת טחורים, עצירות ופיסורה.
  • לנשים בהריון או אחרי לידה.
  • כשתתחילו להשתמש לא תבינו איך הסתדרתם עד היום.

היתרונות הבריאותיים בבידן – בידה

טחורים – זו לא מכת גורל

טחורים פוגעים בצורה ניכרת באורח החיים התקין ומשבשים בצורה משמעותית את ההרגשה הכללית.
לרוב, טחורים גורמים לכאבים עזים, לפצעים ולדימומים ומקשים על הישיבה ועל יציאות תקינות.
כל מי שסובל מטחורים יודע כי הריפוי הינו תהליך מורכב ומתמשך ויכול להצליח רק באמצעות הקפדה על היגיינה אישית ברמה הגבוהה ביותר.

טחורים והיגיינה אישית – למה זה כל כך חשוב?

כאשר מתפתחים פצעי טחורים – האזור הופך להיות רגיש וכל מגע איתו גורם לזיהומים או לגירויים בעור.
למעשה כל שימוש בנייר טואלט או מגבון פותח מחדש את הפצעים ובכך מעכב את תהליך ההחלמה, ולכן
ממליצים הרופאים על שטיפות האזור במים חמים שמחטאים את האזור.

טחורים חיצוניים

רופאים מומחים ופרוקטולוגים ממליצים על טיפול בטחורים חיצוניים באמצעות כמה דרכים משולבות:
לצד טיפול תרופתי אשר יכול לכלול נרות או משחות שונות, ממליצים הרופאים לבצע לפחות פעם ביום אמבטיה חמה שאורכה לכל הפחות עשרים דקות על מנת לרכך את הפצעים וכן להשתדל כמה שפחות לגעת באותם פצעים. במילים אחרות, הרופאים ממליצים למצוא חלופה לנייר הטואלט ועל ידי כך למנוע ככל האפשר את גירוי הפצעים ואת גדילתם.
השימוש בבידן מאפשר להימנע לחלוטין משימוש בנייר טואלט או מגבון.
בידן מעניק לאזור הרגיש ניקוי יסודי של פצעי הטחורים והאזור כולו באמצעות מים חמימים שהינם קריטיים בתהליך החיטוי ובאמצעות ייבוש שמוסיף אף הוא על פעולת החיטוי ולא מאפשר התפתחות חיידקים בסביבה לחה, וכן מייתר את הניגוב המכאיב שפותח את הפצעים מחדש.
השימוש בבידן מעניק הקלה מיידית, מקל על תהליך הריפוי ומאיץ אותו ועוזר במניעת חזרתה של הבעיה.

טחורים בהריון

כל אישה שכבר חוותה היריון אחד לפחות יודעת לספר כי במהלך ההיריון יש נטייה להופעת מגוון רחב של תופעות ולחצים שונים, אשר מתבטאים בין היתר גם בהופעתם של פצעי טחורים. הסיבות הפרוקטולוגיות הן רבות ושונות, אבל חשוב להבין שאין מדובר על גזרה משמיים ושכיום יש דרכים טובות, כדאיות ומשתלמות במיוחד להתמודד עם טחורים בהריון מבלי שהדבר יהיה כרוך בהתערבות רפואית תרופתית או כירורגית.
חשוב לזכור שכאשר מופיעים טחורים בהריון הם עתידים ללוות אותנו גם לאחר הלידה ולכן נושא המניעה והטיפול המוקדם חשוב מאין כמוהו.
אז האם ניתן להימנע לחלוטין מהופעתם של טחורים בהריון? קשה לענות על כך באופן חד משמעי, אך נשים רבות שניסו להקדים תרופה למכה או להתמודד עם השלבים המוקדמים ביותר של טחורים בהריון באמצעות התקנת בידן יודעות לספר כי היה זה צעד חכם ונבון וכי הן הצליחו לעצור את התפתחות הטחורים ואת הפיכתם לטחורים חיצוניים. הן מספרות כי כבר לאחר זמן קצר בו השתמשו בבידן הן חשו הקלה עצומה במצב הטחורים וכן תחושה כללית טובה והיגיינית יותר.

פיסורה – יש דרכים להתמודד גם עם זה

מי שסבל בעבר מהכאבים המלווים פיסורה או סובל מפצעים אלו כיום, יודע לספר כי מדובר על פצעים קשים ומכאיבים, אשר יכולים לשבש את שגרת החיים בצורה משמעותית.
רבים מעידים כי ההתמודדות היומיומית כל כך מכאיבה ומתישה שהם מוכנים לעשות הכל, גם אם הדבר כרוך בטיפול תרופתי או ניתוחי, ובלבד שיינתן פתרון לבעיה או יקל עליה במעט.

בניגוד לטחורים שהם מעין פצעי לחץ, פיסורה היא למעשה קרע בדפנות פי הטבעת, אך חלק גדול מדרכי הטיפול דומה מאד בין 2 המקרים.
מרבית הרופאים ממליצים במקרים של פיסורה להימנע לחלוטין ממגע ישיר עם האזור הרגיש על מנת למנוע את גירוי הפצעים ואת המשך הדימום. הניגוב בנייר טואלט או מגבון פותח מחדש את הפצעים ומשאיר אותם כואבים וחשופים לזיהומים.

מכשירי בידן להיגיינה אישית יכולים לעזור בהתמודדות עם פיסורה בשלוש דרכים עיקריות:

הראשונה – הימנעות מוחלטת מניגוב באמצעות שטיפה במים וייבוש באמצעות אוויר.
השנייה– שמירה על רמות גבוהות של היגיינה, יותר מכל אמצעי ניקוי אחר. הדבר מונע זיהום והתרבות חיידקים בפצעים הפתוחים.
השלישית – כאשר סובלים מתופעות של פיסורה, הן בשלב התסמינים הקלים והן כאשר מדובר על פיסורה ברמה קשה יותר, רופאים מומחים רבים ממליצים על ביצוע יומי של שטיפות ארוכות במים חמים. באמצעות ווסת הטמפרטורה של בידן ניתן לבצע שטיפות כאלה באופן קל ומיידי.

פתרון ייחודי לסובלים מנכות, מוגבלות או לבני הגיל השלישי

התאמת תאי שרותים לצרכיהם של נכים ובעלי מוגבלויות
התאמת שירותים לטובת האדם הנכה כוללת כמה וכמה דגשים משמעותיים אשר יכולים להקל באופן משמעותי, ואשר חלקים פשוטים מאד ליישום. חשוב לזכור כי כאשר מדובר על המגזר המוסדי הצורך לבצע התאמה של שירותים לנכים הוא בגדר חובה על פי חוק ועל כן מומלץ להכיר את החוק בנושא ולפעול על פיו.
בעבור המגזר הפרטי, חשוב להתייחס בנפרד אל כמה נקודות מרכזיות: היגיינה, אפשרויות שימוש וגישה.
היגיינה ואופן השימוש – דווקא 2 הנושאים הללו פתירים באופן קל ומיידי:
פעמים רבות ניתקל בתופעה בה לאדם הנכה או בעל המוגבלות יש קושי רב בשמירה על היגיינה אישית. הדבר נובע מהקושי האובייקטיבי להתפשט ולהיכנס למקלחת בתדירות מספקת, או בקושי הפיזי לבצע אפילו את פעולת הניגוב הפשוטה. האדם המוגבל מתעקש, ובצדק, לשמר מידה של פרטיות וכבוד עצמי וממעט להיעזר בבן משפחה, והתוצאה היא פעמים רבות ירידה דרסטית ברמת ההיגיינה האישית הגוררת בעיות בריאותיות אחרות נוספות.

התקנת בידן בשירותים מאפשרת שטיפה יסודית וייבוש ללא כל מאמץ ומבלי הצורך להיעזר באדם נוסף.
בנוסף, פיתחנו מספר מוצרים משלימים על מנת להבטיח איכות חיים לאוכלוסיית הנכים והגיל השלישי מתוך הבנת צרכיהם הייחודיים והמשתנים.

  • נגישות, בטיחות והיגיינה במכשיר אחד ייחודי עם הגבהה של 10 ס"מ, המקלה משמעותית את הגישה לשירותים.
  • רגלית הפעלה פניאומטית, המאפשרת להפעיל את השטיפה ואת הייבוש באמצעות הרגל.
  • שלט רחוק המאפשר הפעלה של הבידן מחוץ לתא השירותים ומקל מאוד על נכים במצבים קשים, שכעת יכולים ליהנות מרמה גבוהה הרבה יותר של פרטיות ואינטימיות.

כאשר מדובר על גישה לתא השירותים עם כסא גלגלים, חשוב מאוד להבטיח תא גדול באופן יחסי, דלת כניסה רחבה ככל האפשר וכן מתקן המאפשר אחיזה בעת שעוברים מכסא הגלגלים אל השירותים עצמם.

0